obrazek pani hlavni body sipka text v halvičce text v halvičce

Kdo se pro půjčku obrací na soukromníky?

26.2.2015

Kromě bank a nebankovních společností patří mezi významné poskytovatele úvěrů soukromé osoby. K půjčkám od těchto osob se uchylují lidé, kteří s žádostí o půjčku nepochodili u finančních institucí.

Při hledání toho správného investora je zapotřebí maximální opatrnosti. Dobrou službu zájemcům o půjčku prokáže například internetový vyhledávač, přes nějž si mohou soukromého poskytovatele prověřit.

Na půjčku dosáhne každý

Půjčky od soukromníků jsou řešením pro lidi se záznamem v registru dlužníků, s nedostatečným příjmem, či bez majetku, kterým by mohli ručit za úvěr (dají se zařadit do kategorie tzv. dostupných půjček bez doložení příjmů). Pro někoho je to jediná možnost, jak vyřešit své finanční problémy. Na rozdíl od bank, soukromé investory zajímá minimum informací. Za podstoupení většího rizika Vám naúčtují vyšší úroky a splacení úvěru si pojistí směnkou.

Sjednání podmínek na míru

Půjčku je možné vyřídit většinou během okamžiku a poté záleží již na domluvě s investorem, kdy a kde dojde k předání peněz. Ty mohou být vyplaceny jak na běžný účet, tak rovnou na ruku v hotovosti. Solidní soukromníci nepožadují žádné poplatky předem, ani žádnou zástavu či ručení. Výhodná je zde možnost vyjednat si podmínky "na míru", například dohodnout se na výši splátek a době splatnosti.

Úskalí půjčky od soukromníků

Půjčky na ruku od soukromníků ovšem mají i svá rizika, která není radno přehlížet. Kromě vysoké úrokové sazby jsou to přehnané poplatky za opožděnou splátku, někdy hraničící s lichvou. Tyto půjčky může poskytovat prakticky kdokoliv. Na oko důvěryhodný inzerent může být podvodník, který touto cestou hledá nejrychlejší možnost výdělku. Pátrejte po referencích, pročtěte si pečlivě smlouvu o půjčce a nepodepisujte ji pod nátlakem.Náš tip: Cestujete-li do zahraničí, měli byste být připraveni i na možnost, že tam ztratíte nebo vám někdo ukradne osobní doklady. Vždy nejprve navštivte místní policii. S protokolem o události pak zajděte na zastupitelský úřad ČR v dané zemi, případně na ambasádu, kde obdržíte náhradní doklad. Po návratu zpět do republiky nezapomeňte zavítat na obecní úřad s žádostí o vystavení nového platného dokladu.
Nonstop půjčky:

Půjčky o víkendu

Půjčky přes noc

Fianční rádce:

Investice pro začátečníky: Jak začít budovat své finanční portfolio

Jak si říct o vyšší plat

Možnosti přivýdělku pro nezaměstnané

Co dělat, když se dostanu do dluhové pasti

Co je to RPSN

Jak správně používat kreditní kartu (abyste na ní vydělali)

Jak zvýšit zisky v podnikání?

Více...

Nebankovní půjčky:

Půjčka Ferratum

Půjčka Kredito24

Půjčka NetCredit

Více...