





I ve světě půjček a úvěrů se najde dost nepoctivých poskytovatelů, jejichž cílem je vylákat z lidí co nejvíce peněz, a to leckdy způsobem na hranici zákona. Takové osoby sází na nevědomost žadatelů a zneužívají jejich tíživé finanční situace. Jak poznat podvodnou půjčku a nestát se obětí lichvářských praktik?
Nikdy neplaťte poplatky předem. Pokud po Vás poskytovatel půjčky bude vyžadovat poplatek za zpracování úvěru v řádu pár set až tisíc korun, místo slíbené půjčky zřejmě nic nedostanete a o poskytovateli již více neuslyšíte.
Některé finanční společnosti požadují za uzavření úvěru sjednání dalších produktů nebo dokonce nutí žadatele změnit pojišťovnu. Podvodným jednáním je například vyžadování sjednání životní pojistky i přes Váš nízký věk.
Nepoctivý poskytovatel zveřejňuje o sobě minimum informací. Nikde se nedozvíte jeho adresu ani název, pouze telefonní číslo, které je v mnoha případech zpoplatněno. Zvlášť pozor si dejte na číslo začínající na devítku.
Společnost, která i za malý úvěr vyžaduje ručení nemovitostí, má od počátku nekalé úmysly a obvykle si i najde způsob, jak se k Vaší nemovitosti dostat.
Nedůvěru by ve Vás měly vzbudit půjčky, které slibují půjčit všem, a to i lidem bez příjmu a nezaměstnaným bez ověření jejich finanční situace. Peníze takovým lidem poskytovatel doslova vnucuje.
Podvodná společnost Vás bude vybízet k rychlému podpisu smlouvy a neposkytne Vám téměř žádný čas na prostudování smluvních podmínek. Řiďte se heslem, že přečíst musíte, podepsat můžete.