obrazek pani hlavni body sipka text v halvičce text v halvičce

Co je to revolvingový úvěr

14.1.2015

Nemít v současné době finanční rezervu, na kterou byste se mohli v případě potřeby spolehnout, je skutečně velký risk. Ať už jste podnikatel potřebující finance pro provoz nebo běžný občan toužící po finanční jistotě, je vaší trefou do černého revolvingový úvěr.

Revolvingový úvěr – co to je?

Revolvingový úvěr představuje typ krátkodobého spotřebitelského úvěru, u kterého máte možnost dalšího obnovování. Jedná se o účelový úvěr, který můžete čerpat a splácet zároveň. Jakmile úvěr splatíte, můžete si peníze znovu půjčit. Revolvingový úvěr vám poskytne finanční rezervu, kterou můžete buď čerpat celou, nebo jen její část. Zpravidla se uzavírá na dobu jednoho roku s možností automatického obnovování.

Co potřebujete k založení?

Chcete-li si sjednat revolvingový úvěr, budete muset prokázat svou bonitu a rovněž počítejte s tím, že se budou prověřovat registry dlužníků. Pokud jste podnikatel, budete nuceni předložit doklad o právní subjektivitě, podnikatelský záměr a výroční zprávy za poslední 3 roky. Dále je pak nutné doložit účetní uzávěrku, daňová přiznání, informace o firmě a v neposlední řadě i zajištění odbytu produkce.

Výhody

Revolvingový úvěr má celou řadu výhod. Tou největší je bezesporu velice snadná administrace, což znamená, že v případě potřeby finanční hotovosti nebudete muset pokaždé úvěr znovu zařizovat. Revolvingový úvěr se čerpá prostřednictvím kreditní karty.

Nevýhody

Myslíte si, že revolvingový úvěr má jen kladné stránky? Pak věřte, že nemá. Za nevýhodu revolvingového úvěru lze označit vysoké úroky z prodlení. Ty zaplatíte v případě, kdy se opozdíte se splátkami. Revolvingový úvěr není vhodnou volbou pro financování dlouhodobých investic.
Fianční rádce:

Investice pro začátečníky: Jak začít budovat své finanční portfolio

Jak si říct o vyšší plat

Možnosti přivýdělku pro nezaměstnané

Co dělat, když se dostanu do dluhové pasti

Co je to RPSN

Jak správně používat kreditní kartu (abyste na ní vydělali)

Jak zvýšit zisky v podnikání?

Více...

Finanční portály:

Měšec.cz

Peníze.cz

Finance.cz