obrazek pani hlavni body sipka text v halvičce text v halvičce

Finx.cz

17.9.2015

Obchodní systém Finx je provozován společností Business Credit s.r.o. Spojuje uživatele poptávající úvěry s uživateli nabízejícími úvěry a umožňuje uzavřít, čerpat a spravovat tyto úvěry.

Registrace žadatele

Nejprve je nutné založit si účet na Finx.cz. Následuje založení aukce a poté výběr z nabídek od investorů. Pokud s některou bude žadatel souhlasit, podepíše úvěrovou dokumentaci, zaplatí poplatek a čerpá úvěr. Sám si vybere, od koho a za kolik si půjčí.

Registrace investora

I investor si musí založit účet. Poté musí převést peníze, které je ochoten půjčit potenciálním žadatelům. Vybere si aukci, zašle nabídku a v případě uzavření smlouvy poskytne žadateli úvěr. Finx se stará o správu úvěru, a tak s tím investor nemá žádnou práci. Výhodou je to, že si věřitel sám vybere, komu, kolik a za jaký úrok půjčí, čímž může dosáhnout vyšších výnosů než na spořicích účtech.

Co znamená aukce úvěru?

Aukce jsou zobrazovány investorům, kteří dlužníkovi nabízejí částky a úrokové sazby, za které půjčí. Aukci vždy zakládá dlužník. Trvá 7 dní a po jejím skončení je možné prodloužit ji o další týden. Aukce končí v okamžiku, kdy nabídky investorů dosáhnou 100 % poptávané výše úvěru. Jakmile je částka přijata dlužníkem, nemůže již investor svou nabídku zrušit.

Úvěr STUDENT

Finx přichází se zajímavou nabídkou pro studenty na vysoké škole. Na finxu mohou získat zvýhodněný úvěr STUDENT, který je bezúčelový a přináší možnost půjčit si od 10 000 Kč do 15 000 Kč na dobu 12 či 36 měsíců.

Úvěr STANDARD

Na své si přijdou i zájemci o běžný úvěr. Finx poskytuje minimální výši částky 10 000 Kč a maximální 100 000 Kč. Žadatel může získat i úrokovou sazbu nižší než u úvěrů od bank a nebankovních společností. Splatnost se pohybuje až do 36 měsíců.

Další informace

Širokou nabídku nebankovních i bankovních půjček můžete najít na stránkách Univerzální-Půjčka.cz. Srovnání parametrů jednotlivých úvěrů, rady a doporučení, online finanční rádce - vše na jednom místě zde.
Fianční rádce:

Investice pro začátečníky: Jak začít budovat své finanční portfolio

Jak si říct o vyšší plat

Možnosti přivýdělku pro nezaměstnané

Co dělat, když se dostanu do dluhové pasti

Co je to RPSN

Jak správně používat kreditní kartu (abyste na ní vydělali)

Jak zvýšit zisky v podnikání?

Více...

"Lidé půjčují lidem":

Bankerat.cz

Finx.cz