obrazek pani hlavni body sipka text v halvičce text v halvičce

Princip P2P půjček

16.2.2015

Bankerat působí v České republice již od roku 2010 a zabývá se poskytováním a správou P2P půjček. Princip těchto půjček spočívá v tom, že investoři dávají nabídky na úvěr žadatelům za účelem zhodnocení svých volných finančních prostředků. Naproti tomu žadatelé o půjčku si vybírají nejlepší nabídky.

Bankerat vstupuje do hry tehdy, když dojde ke schválení úvěru věřitelem a k převedení peněz dlužníkovi. Tento portál provádí administraci půjčky až do jejího úplného splacení.

Výhodné pro obě strany

Dlužník si sám určuje podmínky půjčky, není závislý na bance a za úvěr neplatí žádné skryté poplatky. Věřitel vysoce zhodnotí volné finanční prostředky, rozhoduje se podle vlastních kritérií a k dispozici jsou mu komplexní služby administrátora.

Jak celý proces probíhá?

Nejprve je nutné vyplnit žádost o půjčku, na základě které budou žadateli zasílány nabídky od investorů. Sám zváží, zda nabídky přijme či odmítne, a to vše bez jakýchkoli poplatků. Pokud nabídku přijme, bude vyzván, zda chce žádost dokončit nebo pokračovat dál v přijímání nabídek.

V případě, že dokončí žádost, bude mu zaslána smlouva o půjčce k podpisu, kterou zašle zpět společnosti spolu s požadovanými přílohami. Následně dojde ke schválení půjčky a zaslání smlouvy věřiteli k podpisu. Jedno vyhotovení podepsané smlouvy je žadateli vráceno zpět.

Využijte služeb portálu

Přes Bankerat.cz je možné refinancovat své stávající půjčky a snížit si tak měsíční splátky. Stačí portálu sdělit požadovanou částku, platební údaje a následně je stará půjčka zaplacena novou. Možná je také konsolidace půjček, kdy se sloučí všechny úvěry do jednoho. Součástí nabídky portálu je také půjčka na zaplacení exekuce na nemovitost.

Další informace

Širokou nabídku nebankovních i bankovních půjček můžete najít na stránkách Univerzální-Půjčka.cz. Srovnání parametrů jednotlivých úvěrů, rady a doporučení, online finanční rádce - vše na jednom místě zde.
Fianční rádce:

Jak si říct o vyšší plat

Možnosti přivýdělku pro nezaměstnané

Co dělat, když se dostanu do dluhové pasti

Co je to RPSN

Jak správně používat kreditní kartu (abyste na ní vydělali)

Jak zvýšit zisky v podnikání?

Více...

"Lidé půjčují lidem":

Bankerat.cz

Finx.cz